Povedali o nás

DOMČEKOVO VAŠIMI OČAMI

             Pre mňa je Domčekovo jedným z najsvetlejších bodov bývania v Ľuboticiach. Prináša najmä mladým rodinám priestor na voľnočasové, kreatívne či športové aktivity aj komunitný život. Celá rodina sme si ho vďaka tomu veľmi obľúbili. Ponúka naozaj pestré aktivity pre všetky vekové kategórie. Kým dcérka chodí na Katechézy Dobrého pastiera a Montessori klub, ja ten čas využijem a pomôžem svojmu chrbtu na cvičení SM systému. Na kurz SM som prihlásila aj mamku, takže sa tam takto už pár mesiacov pravidelne stretávame všetky 3 generácie našej rodiny. Viem, že dcérka má v tom čase zaujímavý program, na ktorý sa vždy veľmi teší a v Domčekove sa cíti už "ako doma". A ja sa tak môžem kľudne chvíľu venovať svojmu zdraviu. Deti sa aj mimo pravidelných organizovaných aktivít majú možnosť zahrať v herničke, či vyblázniť v telocvični, postaviť si hrad, bunker alebo prekážkovú dráhu a zaskákať si na trampolíne. Vonku je zas výborné detské ihrisko, ktoré mamičky s deťmi ocenia najmä v lete uprostred horúčav, keďže koruny starých gaštanov a líp ponúkajú úžasný tieň, takú malú oázu s príjemnou klímou. Domčekovo so všetkým, čo k nemu patrí - jedinečným priestorom, bohatým programom a príjemnou atmosférou by nám mohli závidieť aj vo veľkých mestách.      

 Kamila Neščiverová

             Mňa domčekovo oslovilo s narodením tretej dcéry. Montessori klub bol ideálnou novinkou pre ňu aj pre mňa. Veľké priestory, vybavenie v klube a nové deti priniesli do nášho stereotypu nový vietor. Dcérka si našla nových kamarátov a pravdaže aj ja nové kamarátky mamičky. Teraz novinkou sú Katechézy Dobrého pastiera, kde sa naši najmenší oboznamujú so sv. omšou, Bibliou a rozprávajú sa o Bohu. Ja som zase vďačná za Mami klub, kde sa žienky navzájom skrášľujú, počúvajú prednášky od odborníkov, pečú, kvaskujú a učia sa šiť... Vrelo odporúčam Domčekovo so službami pre najmenších všetkým maminkám z Ľubotíc.       

Maja Tokárová

   

 

               Montessori klub je pre nás najobľúbenejšou aktivitou. Všetky detičky v skupine sa veľmi tešia, keď sa spolu stretnú a navzájom sa inšpirujú pri hre. V klube sme sa naučili plne sústrediť na konkrétnu aktivitu, inšpirovali sme sa praktickými radami, ako môže byť v domácnosti dieťa samostatné a v neposlednom rade tu zažijeme zábavu a smiech. Deti milujú umývanie zrkadla, krájanie ovocia a iné prípravy v kuchyni. Jemná motorika je zrazu v Montessori klube zábavou. Tešíme sa na každú ďalšiu návštevu.

Nikola a syn Radko Stachoví

 

               Katechézy Dobrého pastiera sme zvolili ako vhodnú možnosť objavovania Boha u nášho syna. Prostredie átria v Domčekove je pre dieťa zaujímavé aj vďaka miniatúrnym predmetom, s ktorými sa stretávame pri svätej omši a deti s nimi môžu sami pracovať. Pre dieťa je to zážitok. Je to cesta akou deti spoznávajú lásku Boha a aj nám rodičom ponúka iný rozmer vo viere vďaka detskému spontánnemu vnímaniu.

Martin a Lucia Lukáčoví

 

              Na Klube ovečka sa radi stretávame, s Bohom sa rozprávame. Ovečka nám zaspieva, v divadielku nám macko s Katkou príbeh z Biblie rozpráva. Vlajkami nebíčko pozdravíme, vždy sa s ovečkou dobre zabavíme a za to všetko ďakujeme...                         

Janka Gorejová a dcérka Natálka

 

                 Príjemnou bodkou za vianočnými prázdninami bol turnaj v stolnom futbale, ktorý sa konal 4.1.2019. Realizovali sa tu deti a mládež. Odmenení boli všetci zúčastnení a tí najlepší si odniesli krásny pamätný pohár. Veríme, že v začatej tradícii sa bude v Domčekove pokračovať a čoskoro sa stretneme na 2. turnaji počas jarných prázdnin.

za tínedžerov Olejníkovci